Čo je sonická zubná kefka?

Umývanie zubov patrí ku každodennej rutine. Existujú rôzne spôsoby, ako si umývať zuby. Existujú aj rôzne zubné kefky. Od klasickej manuálnej zubnej kefky, cez ekologické drevené kefky, elektrické až po najnovšie sonické zubné kefky.

Prečítať >>

Správne umývanie zubov v kocke

Zuby sú našou neoddeliteľnou súčasťou. Používame ich pri rozprávaní, jedení, ale zaručujú aj dobrý vzhľad človeka. Častokrát nás ale dokážu poriadne potrápiť. Veď nie nadarmo sa hovorí, že najhoršia bolesť je bolesť zubov. Aby sme sa takýmto nepríjemnostiam vyhli, je potrebné sa o zuby dobre starať. Prvým a hlavným krokom je ich každodenné čistenie. Avšak, aké je správne čistenie zubov, koľkokrát do dňa je potrebné čistenie zubov praktizovať, a ako dlho je vlastne potrebné čistiť si zuby, aby sme sa vyhli kazu či iným ochoreniam?

Prečítať >>

Citlivosť zubov

Zvýšená citlivosť je reakcia zuba na vonkajšie podnety, začína sa krátkou a končí veľmi výraznou bolesťou. V závislosti od štádia vývoja hlavného ochorenia, príznakom ktorého je zvýšená citlivosť, táto bolesť môže byť prechodná alebo trvalá.

Prečítať >>

Zubný kameň a ako ho odstrániť

Zubný kameň patrí k problémom ústnej dutiny, ktorý pacienti v mnohých prípadoch ignorujú. Dôvod je prostý – zubný kameň sám o sebe nebolí. A keďže nespôsobuje žiadnu bolesť a pacientovi nijako nebráni v bežnom fungovaní, nevidí v návšteve stomatologickej ambulancie žiaden zmysel. To, prečo je takéto uvažovanie nesprávne a aké zdravotné riziká zubný kameň predstavuje, si podrobne rozoberieme v nasledujúcich riadkoch.

Prečítať >>