Dentálna hygiena

Zubná hygiena zahŕňa súbor preventívnych ošetrení, ktorých cieľom je predchádzať vzniku kazov, zápalov i ochorení v ústnej dutine, a tým si udržať vlastné zuby po celý život. Ide o čistenie zubov od nánosov, ktoré tam nepatria a ktorých usadenie poškodzuje zubnú sklovinu.

Ak sa pacient dlhodobo a správne stará o svoje zuby a ďasná, dentálna hygiena nie je bolestivým zákrokom. To, čo spôsobuje bolesť, sú odhalené a citlivé zubné krčky, alebo zapálené ďasno. Pri  čistení zubov Vám odstránime všetky povlaky a  zubný kameň pomocou ručných nástrojov a ultrazvuku. Následne odstránime mäkké povlaky a pigmentácie zubov z kávy a čaju  pomocou čistiaco-leštiacou pastou vrátane koruniek a fixných zubných náhrad. Po dôkladnom vyčistení chrupu ošetríme citlivé zubné plôšky a aplikujeme fluoridové prípravky na posilnenie skloviny.

Ústna dutina je vstupnou bránou do celého tela. Zapálené ďasná či infekcie, ktoré sú dlhodobo zanedbávané sa krvným riečišťom môžu dostať do celého tela a spôsobiť  napríklad krvácanie ďasien,  sprevádzaným nepríjemným zápachom z úst a v konečných štádiách dochádza ku kývaniu sa zubov. Pri neliečení týchto ťažkostí može prísť až k ich strate.

Okrem iného dokážu poškodzovať cievy a srdce. Pravidelná starostlivosť teda nie je iba estetickou záležitosťou, dôležité je najmä zdravotné hľadisko.